İtalya'ya taşınıyor

İtalya’ya taşınıyor
İtalya’ya taşınıyor ucuz değil. www.uluslararasi-nakliye-firmalari.com’yi kullandığınızda, 6 adete kadar şirketten teklif almayı tamamen ücretsiz yapabilirsiniz! Birden fazla teklif aldıysanız, farklı şirketlerin fiyatlarını ve hizmetlerini kolayca karşılaştırabilir ve size en iyi hizmeti sunan firmayı bulabilir ve taşımak için fiyat verebilirsiniz

 

Neden uluslararası- ulaşım-firms.com’a gidiyoruz

– Hareketli şirketlerin İtalya’ya taşınması konusunda deneyim sahibi olmaları;
– Stres yaratmaktan kaçının ve hareket eden şirketlerin sıkı çalıştıklarından emin olun;
– Hareketli şirketler, İtalya’yada daha ucuza geçen kişileri biliyor.

İtalya’ya Hakkında

Insanlar, ülke
İtalya, inanılmaz yiyecek ve cazip şarap imgelerini canlandırıyor. Passeggiata’nın çok sevilen kongresi, doğal güzellikleri ve çok daha fazlası var. İtalya’da yaşamak ve çalışmak isteyen vatandaşlar, İtalya hakkında birkaç önemli yönü bilmeliler.

İtalya iş çalışma izni
AB vatandaşlarının İtalya’da çalışmak istedikleri zaman çalışma iznine ihtiyaçları yoktur. Dışarıdan gurbetçilerin, İtalya’ya taşınmadan önce çalışma iznine başvurmaları gerekir. Çalışma izninizi almanıza yardım etmek için İtalyan işveren sorumludur. İl istihdam bürosu (Ufficio Provinciale del Lavoro e della Massima Occupazione), kanıtın sunulması gereken yerdir.

Çalışma izni kartına başvurmak için bazı önemli belgeler gereklidir:

– Pasaport veya resmi seyahat belgesi;
– Vize başvuru formu, başvuranlar tarafından bir Konsolosluk görevlisinin huzurunda imzalanmalıdır;
– Bir pasaport fotoğrafı;
– İl Çalışma Ofisi (‘Direzione Provinciale del Lavoro – Servizio Politiche del Lavoro’) tarafından yayınlanan Özgün Çalışma İzni (‘Autorizzazione al Lavoro’).

Yukarıdaki tüm belgeler bir orijinal ve bir kopya olmalıdır.

İtalya’da Kalma İzni
Yabancı uyruklu kişiler, İtalya’ya vardıktan sonra, Kalma İznine (Permesso di Soggiono) başvurmalıdırlar. Bir “kit” almak için postaneye gitmeli ve Kalıcı Ruhsat için başvurmak için ekteki formları doldurmalıdırlar. Fakat bu belediye binasında (komün) başvurduğunuz ikametgahla aynı değildir.

Yalnızca, İtalya’da posta görevlisi tarafından onaylandıktan sonra kitabınızın tarihini imzalayabilir veya değiştirebilirsiniz. Bundan sonra, yerel tütünte bir tütün vergisi için 14.62 € ödemeniz gerekiyor. Bundan sonra makbuza bir kimlik ve Parola eklenecektir.

Nız için izin, dijitalleştirilmiş bir kart şeklinde gelecektir.

İtalya’daki sağlık hizmetleri
İtalya hem kamu hem de özel sağlık hizmet sistemlerini kullanmaktadır. İtalyan kamu sağlık hizmeti Servizio Sanitario Nazional (SSN), sakinlere ücretsiz ya da düşük maliyetli hizmet sunmaktadır.
AB sakinleri için karşılıklı sağlık anlaşmalarından yararlanabilirsiniz. AB üyesi olmayanlar için bir sağlık kartı (tesserae sanitaria) talep etmelisiniz.
Yabancı uyruklu özel sağlık hizmetlerini İtalya’daki kamu sağlığına tercih eder. İtalya’daki özel sağlık, iyi eğitim almış doktorları ve büyük şehirlerdeki saygın hastaneleriyle ünlüdür.

İtalya’ya yapılan popüler hareketler
Birleşik Devletler, Birleşik Krallık ve Arjantin’den insanlar için popüler bir destinasyondur

Gözden geçirmek

“Bir hareket stresle geliyor ama hızlı ve profesyoneller, eğlenceli ve dostça davranıyorlardı, bu gerçekten başarıydı ben çok mutluyum!”
C. Peréz, Buenos Aires’ten İtalya’ya taşındı 26/08/2017
Sonuç: (8/10) 

“Mükemmel bir hareket, hızlı ve temkinli!”
L. Carlson, Birmingham’dan İtalya’ya geçiyor 05/07/2017
Sonuç: (7/10)