Belçika'ya Taşınma

Belçika’ya Taşınma
Belçika’ya Taşınmak ucuz değil. www.uluslararasi-nakliye-firmalari.com’yi kullandığınızda, 6 adete kadar şirketten teklif almayı tamamen ücretsiz yapabilirsiniz! Birden fazla teklif aldıysanız, farklı şirketlerin fiyatlarını ve hizmetlerini kolayca karşılaştırabilir ve size en iyi hizmeti sunan firmayı bulabilir ve taşımak için fiyat verebilirsiniz

 

Neden uluslararası- ulaşım-firms.com’a gidiyoruz

– Hareketli şirketlerin Belçika’ya taşınması konusunda deneyim sahibi olmaları;
– Stres yaratmaktan kaçının ve hareket eden şirketlerin sıkı çalıştıklarından emin olun;
– Hareketli şirketler, Belçika’ya daha ucuza geçen kişileri biliyor.

Belçika’ya Hakkında

Belçika’ya taşınmanız için vize gerekleri
Uyruklarına, amaçlarına ve kalış sürelerine bağlı olarak Belçika’ya taşınanlar için farklı vize şartları vardır. AB ülkelerinden gelen birçok vize zorluğundan kaçınırsınız. Belçika’ya gitmek için, yalnızca geçerli bir pasaport veya kimlik kartına ihtiyacınız var. Çalışmak ve yaşamak için bile çalışma izni ya da ikamet izni gerekmez.

Listelenen 39 ülkeden gelen kişilerin Belçika’yı ziyaret etmek için vizeye ihtiyaçları yok. Bu ülkeler şunları içerir: Avustralya, Kanada, Hırvatistan, Japonya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri. Diğer vatandaşlar Belçika sınırını geçmeden önce yerel Büyükelçiliği’nde vize başvurusunda bulunmalıdır.

Belçika çalışma izni
AB sakinleri hariç tutulduğunda, diğer ülkelerden gelen insanlar Belçika’da çalışmaya başlamadan önce çalışma izni almalıdırlar. Belçika’da aşağıdaki çalışma izni türleri bulunmaktadır:

– Tip A çalışma izni: tüm meslek ve maaşların tüm çalışanları için ve sınırsızdır;
– B tipi çalışma izni: bir yıllığına değerlidir ve yenilenebilir. Beş yıl sonra, kalıcı bir çalışma izni başvurusunda bulunabilirsiniz, A yazın;
– Tip C çalışma izni: Belirli yabancı uyruklu kalma hakkı kararı bekleyen geçici çalışma iznidir.

Belçika’daki sağlık hizmetleri
Belçika’daki sağlık hizmetlerinin dünyanın en iyilerinden biri olduğu bilinmektedir. Sağlık sistemi adanmış ve devlet tarafından finanse edilmiştir, bu nedenle ücretler her ikisinde de ödenebilir. Devlet tarafından karşılandığınızdan emin olmanız önerilir. Böyle bir sistemin yararı, belli bir bölgedeki belirli bir hastanede sıkışmamak ve tedavinizi ihtiyaçlarınıza göre almanızdır.

Doktora giderken, her ziyaretin genellikle ödenmesi gerektiğini unutmamak önemlidir. Ya devlet sigortası ya da devlet tarafından sigortalısın; Danışmanlık için bir miktar para ödeyeceksiniz. Randevunuzu doktor ile görüşmeden önce, önce ödemeniz beklenen ücretleri kontrol etmeniz en iyisidir.

Uluslararası ehliyet
Belçika şu sürücü lisanslarını resmi olarak tanır:

– Bir Belçikalı ehliyet;
– AB / EEA ehliyet;
– Tanınmış bir yabancı sürücü ehliyeti;
– Uluslararası bir ehliyet ile temsil edilen geçerli bir yabancı sürücü belgesi.

EEC numaralı ehliyete sahip olan yabancılar Belçika için bir tane değiştirebilir ancak zorunlu değildir. Sürücülerin AB dışındaki sürücü belgesini almalarının bir yıl süreyle bir araç kullanmasına izin verilir; bu sürenin sonunda ehliyet Belediye Binasındaki yerel yetkililer tarafından değiştirilmelidir.

Gözden geçirmek

”Web siteniz mükemmel çalışıyor, harika hareket eden bir şirket bulabilirsiniz”
L. Munin, Fransa’dan Belçika’ya taşındı 02/08/217
Sonuç: (9/10) 

”Belçika’yı seviyorum, hareket iyi gitti”
P. Handerson, texas’dan Belçika’ya taşındı 16/07/2017
Sonuç: (7/10)