ABD'ye taşınma

ABD’ye taşınma
ABD’ye taşınmak ucuz değildir. www.uluslararasi-nakliye-firmalari.com’u kullandığınızda, 6 şirkete kadar ücretsiz teklifler alabilirsiniz! Birden fazla teklif aldıysanız, farklı şirketlerin fiyatlarını ve hizmetlerini kolayca karşılaştırabilir ve en iyi servis sağlayıcıyı bulabilir ve fiyatlandırabilirsiniz.

 

Neden uluslararası- ulaşım-firms.com’a gidiyoruz

– Hareket eden şirketleri ABD’ye taşımada deneyimim var;
– Stres yaratmaktan kaçının ve hareket eden şirketlerin sıkı çalıştıklarından emin olun;
– Hareketli şirketler, ABD’de daha ucuz olanları tanıyor.

ABD Hakkında

ABD (Amerika Birleşik Devletleri), Kuzey Amerika kıtasının 3,79 milyon kare mil (9,8 milyon kilometre karelik) arazisini kapsayan dünyanın üçüncü büyük ülkesidir. ABD, dünyadaki üçüncü büyük nüfusa sahiptir ve yaklaşık 313 milyon kişidir. Ülke 50 eyaletten oluşuyor. ABD’nin başkenti Washington DC’dir ve ABD’nin en büyük şehri New York şehridir.

ABD Tarihi
Bağımsızlık Bildirgesi’nin ünlü imzalanması, o sırada mevcut 15 eyaleti birleştirmek için 4 Temmuz 1776’da gerçekleşti. ABD Bağımsızlık Gününü her 4 Temmuz’da kutluyor. Uzun yıllar süren büyük ölçekli göçlerden sonra ABD, dünyadaki en farklı ve çok kültürlü ülkelerden biridir.

ABD İklimi
ABD’nin kapsadığı büyük alan nedeniyle, hava ve iklim, ulusal bölgeler arasında önemli ölçüde farklıdır. Bu nedenle, hava ve iklim kalıplarını ayırt etmek için ülke genel olarak altı bölgeye ayrılmıştır.

  • Kuzeybatı Pasifik: Hafif sıcaklara ve sıcak (sıcak değil) yazları olan en ıslak alan
  • Orta / Güney Pasifik: kuru koşullardaki yıl boyunca sıcak hava
  • Orta Batı: Çoğu yağmur, ilkbaharın ilk ve sonbaharında, soğuk kışları ve yoğun karla sert kışlar meydana gelir
  • Kuzeydoğu: Orta dereceli yağış, donmuş yağmur ve karla soğuk kışlar, sıcak keyifli yazlar
  • Güneydoğu: Hafif ve kısa kışlar, yıl boyunca hoş hava
  • Güneybatı: ılık ilkbahar ve sonbahar mevsimleri, sıcak yazlar ancak yüksek yağış ve eşlik eden fırtınalı fırtınalar

ABD ekonomisi
ABD ekonomisi dünyanın en büyük ekonomisidir. ABD, küresel askeri harcamaların% 41’ini oluşturuyor ve dünya çapında önde gelen bir kültürel ve politik güç. ABD ekonomisine katkıda bulunan başlıca sektörler perakende, enerji, tarım, üretim ve finanstir.

ABD için vize şartları
Birleşik Devletler için vize şartları çok önemlidir. ABD’de doğru vizeyi en öncelikli konularından biri haline getirin. Amerika Birleşik Devletleri, 36 ülkeden pasaport sahipleri için geçerli olan vize feragat programına sahiptir. Bu listeye dahil olan ülkeler Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Japonya ve önemli Avrupa ülkeleri. Bu program kapsamında, ABD’ye girişiniz var, böylece vize olmadan en fazla 90 gün kalabilirsiniz.

Kanada ve Meksika pasaport hamilleri, varış koşulları ve ABD’de kalmak için farklı kurallara tabidir.

ABD’ye taşınıyorsanız, kalışınız bu sınırlı alanın dışındadır ve bu nedenle vizenizin olması gerekir. Çeşitli vize türleri mevcuttur. İhtiyacınız olan vize, ABD’ye gelme nedeniniz ve ABD’deki konaklamanıza bağlı olacaktır.
Ana iki ABD vizesi, göçmen vizesi ve göçmen vizedir. Göçmen olmayan bir vize, seyahat ve turizm, istihdam, istihdam veya eğitim için geçici olarak ABD’de kalmak isteyen kişiler içindir. Göçmen vizeleri, kalış süreleri üzerinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın ABD’de kalıcı olarak kalmak isteyen kişiler içindir.

Vize başvuru sürecinizin bir parçası olarak aşağıdaki belgeler gerekli olacaktır:
• Passport – ABD’de beklenen süreniz için en az 60 gün geçerlidir
• Fotoğraflar – 2 adet pasaportla onaylanmış formattaki fotoğraflar
• Göçmen Vizesi ve Yabancılar Kayıt Başvurusu (DS-230 Bölüm I ve II)
• Sivil belgeler – doğum (ve evlilik belgeleri) vs
• Mali destek – mali açıdan kendinizi destekleme belgesi
• Tıbbi formlar – tıbbi kontrol ve aşılamaları onaylama

Vatandaşlığına bakılmaksızın, ABD’de kalıp, yaşamak ve çalışmak için durumunuza ilişkin kesin vize şartları için her zaman yerel elçiliğiniz ve / veya yetkililerle görüşün.

ABD’deki uluslararası okullar
Taşımadan 9 ila 6 ay önce çocuğunuzu veya çocuğunuzu uygulamayı öneririz. Bazı uluslararası okullarda bekleme listeleri var.

Gözden geçirmek

“Uluslararası www.uluslararasi-nakliye-firmalari.com aracılığıyla hareket eden bir şirket bulmak çok kolay, ayrıca vatandaş olmaya ve Chicago’da hazır olmaya alışacağımız her şeyi kontrol ettiler.”
H. Grönberg Karlskona’dan Chicago’ya taşındı 14/04/2017
Değerlendirme: (9/10) 

“Doğru hareket eden şirketi bulmanın zor ve zaman alıcı olacağını düşündüm, çünkü bu büyük bir hareketti, ama doğru olanı bulmakta hızlıydı ve onlar kapıdan kapıya kadar gerçekten çok yardımcı oldular.”
K. Larsson Stockholm’den Los Angeles’a taşındı 05/04/2017
Değerlendirme: (9/10)